REKLAMA
Znaleziono 584 wyników
Niemiecki koncern automotive ZF otwiera nowe laboratorium w Częstochowie. Miasto wzmacnia pozycję w globalnej branży systemów bezpieczeństwaartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecki koncern automotive ZF otwiera nowe laboratorium w Częstochowie. Miasto wzmacnia pozycję w globalnej branży systemów bezpieczeństwa
Niemiecki koncern ZF Friedrichshafen AG uruchomił w Częstochowie nowoczesne laboratorium testowe pasów bezpieczeństwa, znacząco rozbudowując lokalne zaplecze badawczo‑rozwojowe. To kolejny krok w przekształcaniu miasta z ośrodka produkcji masowej w centrum inżynieryjne o znaczeniu międzynarodowym.
Budowa nowego, dużego parku handlowego w Olsztynie z zielonym światłem od miastaartykuł
Pokaż artykuł
Budowa nowego, dużego parku handlowego w Olsztynie z zielonym światłem od miasta
Rada Miasta Olsztyna zatwierdziła rozpoczęcie prac nad Zintegrowanym Planem Inwestycyjnym (ZPI) dla obszaru o powierzchni blisko 7 hektarów. Decyzja ta otwiera drogę do realizacji nowego parku handlowego, który ma powstać w rejonie ulic Cementowej i Mariana Bublewicza.
Galileo Lublin. W dzielnicy Wrotków ruszają nowe, bezpłatne przedszkole i szkoła [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Galileo Lublin. W dzielnicy Wrotków ruszają nowe, bezpłatne przedszkole i szkoła [ZDJĘCIA]
Ponad 150 dzieci – przedszkolaków i uczniów pierwszej klasy – od września będzie chodzić do dwóch nowych, publicznych placówek przy ul. Diamentowej 2 w Lublinie. Fundacja edukacyjna Ogólnopolski Operator Oświaty, dzięki dobrej współpracy z miastem i deweloperem, w ekspresowym tempie uruchomiła przedszkole i szkołę podstawową Galileo w dzielnicy Wrotków.
Wybrano miejsce na Dolinę Dronową w Polsce. Powstanie pierwsze centrum w UE [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Wybrano miejsce na Dolinę Dronową w Polsce. Powstanie pierwsze centrum w UE [FILM]
Kolejna ważna inwestycja w Polsce. Wybrana została lokalizacja Polskiego Centrum Certyfikacji i Rozwoju Systemów Bezzałogowych, czyli tzw. Doliny Dronowej. Inwestycja ma być gotowa najpóźniej w 2030 roku. Będzie to pierwszy tego typu ośrodek nie tylko w Polsce, ale i w całej Unii Europejskiej.
22,5 mld złotych: MFiPR i BGK uruchamiają inwestycję w bezpieczeństwo i obronność Polskiartykuł
Pokaż artykuł
22,5 mld złotych: MFiPR i BGK uruchamiają inwestycję w bezpieczeństwo i obronność Polski
Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę na mocy której powstanie zarządzana przez BGK spółka Chrobry S.A. Trafią do niej pieniądze z Funduszu Bezpieczeństwa i Obronności (FBiO) w wysokości ponad 22,5 mld zł, pochodzące ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO). Spółka „Chrobry” będzie finansować inwestycje zbrojeniowe realizowane przez samorządy i polskie firmy.
Polska mocna w Monachiumartykuł
Pokaż artykuł
Polska mocna w Monachium
Zakończyły się właśnie jedne z największych targów nieruchomości komercyjnych EXPO REAL 2012. Pomimo...
[Wrocław] Kongres Mieszkaniowy – Dni Dewelopera wypracował rekomendacje dot. rozwoju polskich miastartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Kongres Mieszkaniowy – Dni Dewelopera wypracował rekomendacje dot. rozwoju polskich miast
Przedstawiciele instytucji państwowych, samorządów, eksperci oraz uczestnicy rynku deweloperskiego s...
Skanska wybuduje nowy most przez Wartę niedaleko Poznaniaartykuł
Pokaż artykuł
Skanska wybuduje nowy most przez Wartę niedaleko Poznania
Już w kwietniu 2022 roku podróżujący drogą wojewódzką nr 431 przejadą przez Wartę w Rogalinku koło P...
Wybrano wykonawcę rewitalizacji linii kolejowej nr 284 z Legnicy przez Złotoryję do Jerzmanic Zdrojuartykuł
Pokaż artykuł
Wybrano wykonawcę rewitalizacji linii kolejowej nr 284 z Legnicy przez Złotoryję do Jerzmanic Zdroju
Kolejna linia kolejowa na Dolnym Śląsku zostanie wyremontowana i powrócą na nią regularne połączenia pasażerskie. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wybrały najkorzystniejszą ofertę w przetargu na wykonawcę rewitalizacji linii nr 284 z Legnicy przez Złotoryję do Jerzmanic Zdroju.
Wracają połączenia kolejowe na dolnośląskiej trasie Chocianów – Rokitki – Chojnów [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Wracają połączenia kolejowe na dolnośląskiej trasie Chocianów – Rokitki – Chojnów [ZDJĘCIA]
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. uczestniczą w rozwoju kolejowych połączeń regionalnych w województwie dolnośląskim. Za 24,5 mln zł spółka wykonała roboty związane z powrotem pociągów na trasę między Chocianowem – Rokitkami – Chojnowem – na odcinkach łączących linie w zarządzie województwa dolnośląskiego i PLK S.A.
Powstanie projekt nowej linii kolejowej Szastarka – Janów Lubelski – Biłgorajartykuł
Pokaż artykuł
Powstanie projekt nowej linii kolejowej Szastarka – Janów Lubelski – Biłgoraj
Janów Lubelski i Biłgoraj zyskają połączenia kolejowe z Lublinem. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy nowej linii. To pierwsze postępowanie przetargowe w woj. lubelskim z rządowego "Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus do 2029 r.". Szacunkowa wartość tego projektu to 906 mln zł.
Pociągiem z Krakowa do Niepołomic dzięki programowi Kolej Plusartykuł
Pokaż artykuł
Pociągiem z Krakowa do Niepołomic dzięki programowi Kolej Plus
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na zaprojektowanie nowej linii kolejowej, która połączy Niepołomice z Krakowem. Mieszkańcy podkrakowskiej miejscowości zyskają możliwość szybkich i sprawnych podróży koleją. Inwestycja powstanie w ramach „Rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus do 2029 r.”.
Będzie kolejna duża inwestycja z branży automotive w Dąbrowie Górniczejartykuł
Pokaż artykuł
Będzie kolejna duża inwestycja z branży automotive w Dąbrowie Górniczej
Firma Brembo, działająca w Dąbrowie Górniczej od 2003 r., rozbuduje swój zakład. Na działce o powierzchni niemal 17 ha postawi odlewnię żeliwa. Przedstawiciele koncernu podkreślają, że odlewnia będzie innowacyjnym zakładem, korzystającym z nowoczesnej technologii produkcyjnej. Rozpoczęcie działalności planowane jest na pierwsze półrocze 2025 roku.
We Wrocławiu zakończyła się budowa nowej wielofunkcyjnej hali sportowej KGHM Ślęza Arena [FILM +ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu zakończyła się budowa nowej wielofunkcyjnej hali sportowej KGHM Ślęza Arena [FILM +ZDJĘCIA]
STRABAG ukończył budowę, realizowanej w formule "projektuj i buduj", wielofunkcyjnej hali sportowej dla 1 Klubu Sportowego Ślęza Wrocław. Wyczekiwany od wielu lat budynek powstał w stolicy Dolnego Śląska dzięki współpracy Samorządu Województwa Dolnośląskiego, Gminy Wrocław, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, Dolnośląskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz 1 Klubu Sportowego Ślęza Wrocław.
Rozpoczyna się projektowanie nowej linii kolejowej z Krakowa do Myślenicartykuł
Pokaż artykuł
Rozpoczyna się projektowanie nowej linii kolejowej z Krakowa do Myślenic
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na zaprojektowanie nowej linii kolejowej Kraków-Myślenice. Dzięki inwestycji mieszkańcy powiatu myślenickiego zyskają szybkie połączenie ze stolicą regionu. To jedna z trzech inwestycji planowanych w Małopolsce w ramach rządowego „Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus do 2029 roku”.
PPL zamierza rozbudować lotnisko Chopina i Warszawa-Modlin. Kiedy?artykuł
Pokaż artykuł
PPL zamierza rozbudować lotnisko Chopina i Warszawa-Modlin. Kiedy?
Realizacja gigantycznego projektu budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego nadal nie jest pewna. Pojawiły się za to szanse, że w najbliższym czasie rozpocznie się rozbudowa Lotniska Chopina i portu lotniczego Warszawa-Modlin. Spółka PPL (Polskie Porty Lotnicze) jest zdecydowana na realizację obu inwestycji.
W centrum Łodzi powstanie nowy 78-metrowy wieżowiec? [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W centrum Łodzi powstanie nowy 78-metrowy wieżowiec? [WIZUALIZACJE]
W centrum Łodzi planowana jest budowa nowego wieżowca. 78 metrów wysokości (23 kondygnacje plus pomieszczenia techniczne na szczycie) ma mieć mieszkalno-usługowy wieżowiec, który ma powstać przy al. Mickiewicza 15a, między kamienicą zwaną Domem Literatów a budynkiem Domu Handlowego Central, vis a vis 84-metrowego biurowca Hi Piotrkowska.
Ruszy budowa Południowej Obwodnicy Ostrołęki i nowego mostu na Narwi [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Ruszy budowa Południowej Obwodnicy Ostrołęki i nowego mostu na Narwi [FILMY]
Kolejna duża inwestycja drogowa w województwie mazowieckim. Dobra wiadomość dla mieszkańców Ostrołęki! Już niedługo rozpocznie się budowa południowej obwodnicy miasta i mostu na Narwi. Inwestycja będzie możliwa dzięki wsparciu samorządu Mazowsza, który przekaże na ten cel łącznie 75 mln zł. Prace mają zakończyć się w 2027 r.
W Świnoujściu powstanie nowy, wielki terminal kontenerowy artykuł
Pokaż artykuł
W Świnoujściu powstanie nowy, wielki terminal kontenerowy
Szykuje się kolejna wielka inwestycja w województwie zachodniopomorskim. Finalna decyzja środowiskowa dla budowy terminala kontenerowego w Świnoujściu została podjęta, co stanowi bardzo ważny krok w rozwoju infrastruktury portowej województwa zachodniopomorskiego. Inwestycja ta umocni pozycję polskich portów na tle europejskiej i światowej konkurencji.
Mazowsze przekaże 5 mln zł dla Dolnego Śląska na usuwanie skutków powodziartykuł
Pokaż artykuł
Mazowsze przekaże 5 mln zł dla Dolnego Śląska na usuwanie skutków powodzi
Sejmik Mazowsza przekaże 5 mln zł samorządowi województwa dolnośląskiego na usuwanie skutków wrześniowej powodzi. Dziś porozumienie z władzami województwa dolnośląskiego podpisali marszałek Adam Struzik oraz marszałek Paweł Gancarz i wicemarszałek Michał Rado.
REKLAMA